Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Nasze pierwsze klasy
minPierwszoklasiści są już na tyle zaklimatyzowani u nas, że możemy dokonać ich prezentacji. Jeśli są klasy, które z jakiegoś powodów nie znalazły się w obiektywie fotografki prosimy o kontakt.
Tegoroczne zdjęcia wykonała Weronika Kobis z klasy IITŻ przy współpracy Karoliny Grzyb z tej samej klasy - zachęcamy do oglądnięcia.
 
Sukces naszych uczniów w konkursie czytelniczym!
min_3XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Szukamy Mistrza” rozpoczął w naszej szkole obchody Roku Josepha Conrada.
Konkurs czytelniczy organizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół w Krzepicach był – dla naszych uczniów – kolejnym jego etapem.
W ramach przygotowań do tego konkursu, 24 kwietnia 2017. w ZS nr1 przeprowadzony został szkolny konkurs literacki przygotowany przez nauczycielki języka polskiego: Małgorzatę Śliwę i Beatę Zbrońską.
27 kwietnia bieżącego roku odbył się II Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem: „Życie i twórczość Josepha Conrada”.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maja Jakubowska z klasy IIITŻ i Krzysztof Wysocki z klasy IIITI.
Celem konkursu było m.in. rozbudzanie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury, popularyzacja wartościowej literatury, mobilizowanie uczniów do czytania i zdobywania wiedzy.
Konkurs został przeprowadzony w formie testu pisemnego, sprawdzającego wiedzę uczestników na temat życia i twórczości Josepha Conrada oraz znajomości treści utworu „Lord Jim”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni! Zwycięzcą konkursu został Krzysztof Wysocki, Maja Jakubowska zajęła drugie miejsce.
Opiekę merytoryczną sprawowały nauczycielki: Małgorzata Śliwa i Beata Zbrońska.

Do wiadomości podała p.M. Śliwa

 
Powiatowe Mistrzostwa SZS w Kłobucku w Piłce Nożnej Dziewcząt
min_1Reprezentacja ZS nr1 w Kłobucku zajęła I miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Szkolnego Związku Sportowego w Kłobucku w piłce nożnej dziewcząt, które odbyły się w dn. 24. kwietnia na boisku wielofunkcyjnym Orlik w Kłobucku. W zawodach rywalizowały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu kłobuckiego. Drużyna naszej szkoły oprócz zwycięstwa zapewniła sobie również awans do kolejnego szczebla rozgrywek – zawodów rejonowych.
Wyniki:
ZS nr3 K-ck – ZS nr1 K-ck  0:1; ZS Krzepice – ZS nr2 K-ck  2:0; ZS nr3 K-ck – ZS Krzepice 0:1; ZS nr1 K-ck – ZS nr2 K-ck  3:0; ZS nr3 K-ck – ZS nr2 K-ck  4:0; ZS nr1 K-ck – ZS Krzepice  2:0.
Klasyfikacja mistrzostw:
ZS nr1 w Kłobucku  3 mecze 9 pkt. 6:0; ZS w Krzepicach  3 mecze 6 pkt. 3:2; ZS nr3 w Kłobucku  3 mecze 3 pkt. 4:2; ZS nr2 w Kłobucku  3 mecze 0 pkt. 0:9.
ZS nr1 w Kłobucku: Dominika Sitek, Monika Szczęsna (IIITF), Marcelina Konieczko (IITB), Adrianna Folwarska, Wiktoria Kopyto (IILO), Dwornik Paulina, Kozłowska Julia, Paurowicz Julia, Smolarz Katarzyna, Wysocka Emilia (ITŻ).

Opiekun: p.P. Borowski

 
Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Kłobucku w Piłce Nożnej Juniorów
minW dniu 19.04.2017 na obiektach OSiR w Kłobucku rozegrane zostały Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej Juniorów. Imprezę zorganizowali: Zespół Szkół Nr1 w Kłobucku, Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kłobucku.
W turnieju wystąpiły cztery drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne powiatu kłobuckiego: Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku, Zespół Szkół Nr2 w Kłobucku, Zespół Szkół Nr3 w Kłobucku oraz Zespół Szkół w Krzepicach. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, mecze odbywały się w czasie 2x15 min.
Każda z drużyn otrzymała dyplom, puchar oraz sprzęt sportowy – piłki nożne. Nagrody dla uczestników wręczał: p.Krzysztof Nowak – członek zarządu powiatu kłobuckiego oraz p.Grzegorz Garbaciak – przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Kłobucku.
Wyniki:
ZS Nr3 Kłobuck – ZS Krzepice        2:1
ZS Nr1 Kłobuck – ZS Nr2 Kłobuck  1:4
ZS Nr3 Kłobuck – ZS Nr1 Kłobuck  0:2
ZS Krzepice – ZS Nr2 Kłobuck        0:3
ZS Nr3 Kłobuck – ZS Nr2 Kłobuck  1:1
ZS Krzepice – ZS Nr1 Kłobuck        0:2

Więcej…

 
Komiks dla Ziemi
min_1Tak uczniowie szkół podstawowych tworzyli w świetlicy szkolnej komiks pt. "Opowieść recyklingowa" w ramach "Akcji dla Ziemi".

Do wiadomości podała: p.M. Wawrońska-Koch

 
Akcja plastyczna dla Ziemi
minTak się bawiły przedszkolaki na warsztatach plastycznych w świetlicy szkolnej w ramach "Akcji dla Ziemi".

Do wiadomości podała: p.M. Wawrońska-Koch

 
Recyklingowy Tort dla Ziemi
min_2W tym tygodniu w świetlicy szkolnej uczniowie klasy IITB, IITŻ, ILO wykonywali Recyklingowy Tort dla Ziemi. Głównym materiałem z którego został wykonany była makulatura, ale i plastikowe nakrętki, opakowania, uszkodzone płyty CD. Wspólnej pracy towarzyszyła wymiana pomysłów i dyskusja nad sposobem wykonania tego wyjątkowego obiektu. Uczestnikom akcji dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Do wiadomości podały: p.M. Wawrońska-Koch i p.J. Zmora

 

 
Dzień Ziemi - święto o długoletniej tradycji
min_1Po raz pierwszy obchodzono je 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Wtedy 20 milionów Amerykanów porzuciło codzienne zajęcia wychodząc na ulice w świątecznych przemarszach i tanecznych korowodach pokazując zjednoczenie z planetą Ziemią. Uroczystościom towarzyszył ogromny entuzjazm i radość z jedności z naturą.
Z biegiem czasu idea świętowania Dnia Ziemi przyjęła się na całym świecie. W 1990 roku w marszach, happeningach i paradach poświęconych naszej planecie wzięło udział 200 milionów ludzi w 140 krajach. W tym samym roku obchodzono je po raz pierwszy w Warszawie.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, dnia 11 kwietnia 2017r. w świetlicy szkolnej w godz. 8.00–12.20 odbyła się akcja plastyczna, w której udział wzięli: z kl.ILO – Agata Hiszpańska, Małgorzata Król, Kinga Żurkowska, Eliza Mrowiec, z kl.ITE  – Magdalena Bobrowska, Aleksandra Huptas, Justyna Chwałowska, Wiktoria Pasieka, Dominika Chrzan, Sylwia Machura, z kl.ITM – Szymon Stryjaś, Kacper Kudła, z kl.ITŻ – Emilia Wysocka, Natalia Krajewska, Angelika Kuberska, Julia Tomaszewska, z kl.IITŻ - Karolina Grzyb, Weronika Kobis, Maja Rossak, Patrycja Hyra. Uczennice kl.IILO – Sara Miejska, Weronika Krawczyk, Dura Martyna, Emilia Korczak oraz Patrycja Tracz przygotowały również, klika dni wcześniej, malarską kompozycję na temat Dnia Ziemi. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas uroczystych obchodów Dnia Ziemi, które odbędą się na terenie naszej szkoły dnia 27 kwietnia 2017 roku.
Opiekę nad uczniami sprawowały: p.Marta Wawrońska–Koch, p.Lidia Ochocka oraz p.Agnieszka Nowicka.

Do wiadomości podała p.Agnieszka Nowicka

 
To już czwarty raz
minW dniach 1.04-7.04.2017 roku młodzież po raz czwarty przebywała w zaprzyjaźnionej szkole Berufskolleg w Brühl/Niemcy. Szkoły współpracują ze sobą od 2010, kiedy to dyrektorzy placówek podpisali umowę o współpracy, w której jednym z punktów są spotkania uczniów w Kłobucku i w Brühl. Spotkanie uczniów odbyło się w ramach programu Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.
Opiekę nad młodzieżą pełniły koordynatorki tej współpracy Joanna Morawska i Kamilla Strzeszyna - nauczycielki języka niemieckiego. Uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Brühl przygotowali atrakcyjny program. Młodzież poznała niemiecki system szkolnictwa, zasady funkcjonowania szkoły Berufskolleg, uczniowie wzięli udział w zajęciach lekcyjnych wraz ze swoimi partnerami. Głównym punktem spotkania była praca nad zagadnieniami tematu projektu. Uczniowie w grupach polsko-niemieckich przygotowywali prezentacje na temat różnic i podobieństw w sposobie życia nastolatków. Oprócz zajęć odbywających się w szkole zorganizowano również atrakcyjne zajęcia pozaszkolne.

Więcej…

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz