Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Aktualności

Wtorek
21
Listopada 2017
Światowy Dzień Życzliwości
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina,
Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław


Kontrola pojazdów
skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 8:00 - 16:00
sob. - 8:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej »»

jbr
zyczenia
 
Debata „Sytuacja młodzieży na europejskich rynkach pracy”
minW dniu 10 kwietnia br. uczniowie klasy III TF/TŻ wspólnie z pedagogami szkolnymi wzięli udział w międzynarodowej debacie „Sytuacja młodzieży na europejskich rynkach pracy”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Młodzież na rynku pracy - cykl debat" stanowiącego inicjatywę studentów Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Jest to kontynuacja projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+ "Cykl debat - aktywny udział młodzieży w planowaniu rozwoju gminy". Głównym celem projektu jest podtrzymanie i poszerzenie sieci komunikacji młodzieży z ekspertami w zakresie kształtowania polityki młodzieżowej na poziomie lokalnym i transnarodowym dotyczącej przedsiębiorczości i walki z bezrobociem wśród młodych obywateli Europy. W spotkaniu uczestniczyli również studenci Uniwersytetu w Maladze, nauczyciele akademiccy z Hiszpanii i z Polski, stowarzyszenia działające na rzecz młodzieży i przedsiębiorcy lokalni znający sytuację młodzieży na rynku pracy.

Do wiadomości podały p. pedagog

 
SPOTKANIE HARCERSKICH POKOLEŃ
min_1„Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś, czym się jest” pod takim hasłem 24 marca w naszej szkole odbyło się „Spotkanie harcerskich pokoleń”.
Organizatorami przedsięwzięcia, które rozpoczęło obchody jubileuszu 100-lecia harcerstwa na ziemi kłobuckiej, były Komenda Hufca ZHP Kłobuck wraz z ZSNr1 w Kłobucku. Na uroczystość przybyli seniorzy, starszyzna, i przedstawiciele drużyn wędrowniczych, harcerskich, starszoharcerskich, gromad zuchowych wraz z instruktorami oraz instruktorzy Hufca ZHP Kłobuck działający obecnie i w przeszłości, łącznie ponad sto dziesięć osób, aby zobaczyć się po latach, powspominać, pośpiewać - być ze sobą razem. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością także samorządowcy: p. Henryk Kiepura, Starosta Kłobucki, p. Jerzy Zakrzewski, Burmistrz Kłobucka, p. Magdalena Kasprzak, Sekretarz Gminy Kłobuck, p. Danuta Gosławska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kłobucku. p. Ewa Brzózka, Sekretarz Gminy Lipie, a także p. Anna Nowicka, dyrektor ZSNr1 w Kłobucku, p. Olga Skwara, dyrektor MOK w Kłobucku, p. Krzysztof Nowak - członek Zarządu Powiatu, i p. Roman Minkina, radny powiatowy i członek Rady Przyjaciół Harcerstwa.

Więcej…

 
XI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych
minUczniowie naszej szkoły z klas o profilu ogólnopolicyjnym: Magdalena Łyźniak, Natalia Pietrzak, Marta Kopalska i Sebastian Praszczyk reprezentowali ZSNr 1 podczas eliminacji IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w Katowicach. Nasza szkoła znalazła się na 47 miejscu spośród ponad 70 szkół z całej Polski. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę i sprostali wyznaczonym zadaniom. Przygotowania do konkursu koordynowała mgr Beata Pluta. Gratulujemy naszej młodzieży i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach turnieju.

Do wiadomości podała p.B. Pluta

 
Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu
min_1W dniach od 3 do 7 kwietnia 2017r. gościło czterdziestu dziewięciu pedagogów, uczestników "3-go szkolenia instruktorsko-metodycznego dla nauczycieli klas mundurowych zajmujących się problematyką przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa". Powiat kłobucki reprezentowała p. Anita Ziomko-Nowak koordynator klas mundurowych z ZSNr1. Inicjatorem i współorganizatorem szkolenia był: Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy. Kurs instruktorsko - metodyczny realizowany był w formie zajęć teoretycznych, praktycznych oraz metodycznych zajęć pokazowych i instruktaży. Zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.csaiu.torun.pl/nowosci.aspx

Do wiadomości podała p. A.Ziomko - Nowak

 
21. MIĘDZYNARODOWE TARGI GASTRONOMICZNE - WARSZAWA
min_2W dniu 7 kwietnia br. uczniowie klasy III TŻiUG oraz IV TŻiUG wraz z opiekunami: Iwoną Gloc, Lidią Ochocką, Teresą Polis, Anną Wiśnik oraz Pawłem Wróblewskim uczestniczyli w tragach gastronomicznych, które odbyły w Centrum Kongresowym w Warszawie. EuroGastro to najważniejsze i największe wydarzenie targowe w Polsce dedykowane branży HoReCa. Targi to doskonała okazja do zapoznania się z nowościami oraz trendami rynkowymi, porównania konkurencyjnych ofert, wymiany poglądów, doświadczeń, poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności, a także - do nawiązania kontaktów handlowych z przedstawicielami firm z całego świata.
Przy Targach EuroGastro od strony merytorycznej współpracują m.in.: Fundacja Klub Szefów Kuchni, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Europejskie Stowarzyszenie Kawy Wysokiej Jakości (SCAE). Targi EuroGastro znane są ze spektakularnych pokazów, a także prestiżowych konkursów. Każdego roku można spotkać tu znanych szefów kuchni i kucharzy, cukierników, baristów, a także barmanów. Młodzież miała możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu ze znanymi przedstawicielami branży gastronomicznej takimi jak: Kurt Scheller oraz Theofilos Vafidis. Już od kilku lat Targom EuroGastro towarzyszą, często o międzynarodowym zasięgu - konkursy baristów, konkursy kulinarne, a także festiwale – w tym roku Festiwal Kuchni Greckiej.

Do wiadomości podała p. I. Gloc

 
Wyróżnienie dla Krzysztofa
minW dniu 07.04.2017 odbyło się podsumowanie I Powiatowego Konkursu Plastyczno- Literackiego dla osób niepełnosprawnych pt. "Świat i ja - moje dobre i złe dni". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy pierwszej Krzysztof Sokołowski, który otrzymał wyróżnienie. Wraz z opiekunem Laurą Paludkiewicz odebrał nagrodę i dyplom w Gimnazjum Kłobuckim.

Do wiadomości podała p. L. Paludkiewicz

 
"W drodze – stara ojczyzna – nowa ojczyzna”
min_1W dniach 27-31 marca 2017 roku uczniowie (K.Kłysińska, D. Międła, F. Bugaj) Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku wraz z nauczycielami (M.Trzepizur, W. Morawski) udali się na wizytę do Chiavenny (Włochy) w ramach realizacji projektu. Wizyta była niezwykle interesująca gdyż uczniowie zwiedzili wiele ciekawych miejsc, poznali nowych znajomych oraz podszkolili język angielski.
Podczas pierwszego dnia pobytu młodzież zwiedziła szkołę włoską, a także uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych. Uczniowie udali się także do miejscowego muzeum, w którym mogli podziwiać dzieła sztuki sprowadzone z innych krajów. Po wizycie w muzeum nastąpiło powitanie uczestników projektu przez burmistrza Chiavenny oraz zwiedzanie miasta. Po południu uczniowie mieli okazję zobaczyć ogrody botaniczne "Parco del Paradiso”, z których rozciągał się niesamowity widok na Alpy oraz całą miejscowość. W drugim dniu uczniowie w ramach pracy nad projektem oglądali film "Gran Torino” oraz odpowiadali na pytania dotyczące filmu. Następnie każda z grup (Polski, Austrii, Niemiec, Włoch) zaprezentowała piosenki o tematyce migracji oraz prezentacje multimedialne o filmach poruszających problem uchodźców. Grupa z Polski zaprezentowała film pt."300 mil do nieba".
Trzeci dzień obfitował w zwiedzanie miejscowości takich jak Varenna, przeprawę statkiem do Bellagio (perła jeziora Como) oraz zwiedzanie ogrodów Villa Melzi. W czwartek uczniowie z Polski przedstawili prezentację na temat weryfikacji źródeł informacyjnych, a następnie w grupach międzynarodowych odpowiadali na pytania związane z ochroną danych osobowych. Po południu wszyscy udali się na zwiedzanie wodospadów Acquafraggia. Pod wieczór uczniowie włoscy wraz z pomocą rodziców zorganizowali poczęstunek oraz dyskotekę, na której bawili się wszyscy uczestnicy projektu.

Do wiadomości podała p. M. Trzepizur

 
NASI OD KILKU LAT NIEPOKONANI...
min_1Wczoraj (w CKZiU w Częstochowie) odbyły się eliminacje międzyszkolne konkursu wiedzy o bhp w budownictwie organizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach... Konkurs odbywa się od ponad 10 lat i zawsze nasza szkoła znajduje się w czołówce... W tym roku reprezentowali nas uczniowie kl.IITB, a walczyli z uczniami szkól z Częstochowy, Lublińca i Zawiercia. Zwycięska drużyna (Przemysław Wrześniak i Adrian Komor) jadą na finał konkursu do Bytomia. Druga drużyna z naszej szkoły (Wiktor Krysiak i Kacper Sośniak ) zajęła czwarte miejsce. Dodatkowym sukcesem jest osiągnięcie przez Przemysława Wrześniaka bardzo wysokiego wyniku (21/25 punktów), który kilkukrotnie był podkreślany przez Komisję. Uczniów do konkursu przygotowuje Justyna Jelonek.

Do wiadomości podała p. J. Jelonek

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz