Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
SPOTKANIE W RAMACH WSZECHNICY DŁUGOSZOWEJ
minW dniu 04.04.2017r. uczniowie z klasy ILO uczestniczyli w wykładzie historycznym pt. „Opowieść o Legionach Polskich” w MOK-u w Kłobucku. Referat wygłosił profesor dr hab. Andrzej Chwalba z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Legionach m.in. ile lat trzeba było skończyć, żeby wstąpić do formacji wojskowej, albo czy kobiety mogły być żołnierkami? Temat Legionów jest ważny ze względu na przyszłoroczną 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Opiekę nad młodzieżą sprawowała wychowawczyni klasy pani Joanna Zmora i nauczyciel historii pan Marek Nowak.

Do wiadomości podał p. Marek Nowak

 
Młodzież na spektaklu w Krakowie
min_231.03.br. uczniowie klasy IIILO, ITŻ, ITE i IVTB mieli okazję zachwycić się bogatą architekturą Krakowa (m.in. Sukiennicami czy kościołem Mariackim ) i atmosferą panującą na rynku Starego Miasta. Przede wszystkim jednak obejrzeli spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze im. J.Słowackiego w Krakowie. Reżyser Marcin Hycnar opowiedział historię młodych kochanków z perspektywy współczesnego bywalca dyskotek. Szczególne wrażenie na widzach wywarła bogata choreografia, np. bal w domu Capulettich czy tańce Romea i jego kompanów w rytm przebojów brytyjskiego zespołu Bee Gees. Uczniowie przekonali się, że uwspółcześniona interpretacja z klasycznym tekstem podkreśla ponadczasowy charakter miłosnej historii opowiedzianej przez W.Szekspira.

Do wiadomości podała p. B. Zbrońska

 
Informatycy na wycieczce programowej
min_1W dniu 30 marca 2017r. uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk zapoznali się z pracą informatyka oraz automatyka w zakładzie produkcyjnym a także zapoznali się z kierunkami kształcenia oraz nowoczesnym wyposażeniem laboratoriów informatycznych. Podczas wizyty w Koksowni Częstochowa Nowa zwiedziliśmy Centralną Dyspozytornię oraz serwerownię przemysłową a także zapoznaliśmy się z procesem produkcji koksu. Szczególnie interesujący był pokaz wizualizacji i sterowania procesem produkcyjnym za pomocą specjalnych paneli operatorskich oraz zarządzania serwerami przy użyciu oprogramowania do wirtualizacji Vmware. Ponadto przedstawiono nam możliwości systemu monitoringu CCTV oraz zastosowanie połączeń światłowodowych pomiędzy różnymi urządzeniami oraz obiektami przemysłowymi.
W Politechnice Częstochowskiej zwiedziliśmy laboratorium sieci optycznych i sieciowych systemów informatycznych, laboratorium grafiki komputerowej, technik biometrycznych i projektowania systemów informatycznych, laboratorium sieciowe oraz aulę wykładową. Wszystkie laboratoria oraz informacje przekazane przez pracowników Politechniki okazały się bardzo przydatne. Wielu z naszych uczniów jest zainteresowanych kontynuowaniem edukacji informatycznej na wydziale WIMiI. Dziękujemy Panu Informatykowi z Koksowni za pokazanie nam serwerowni - miejsca gdzie osoby postronne nie mają dostępu. Serwerownia była miejscem, które zrobiło największe wrażenie na naszych uczniach, ilość szaf, migających diód oraz urządzeń na długo zostanie w naszej pamięci. Wycieczkę zorganizowała p.Iwona Rykała a w opiece nad młodzieżą pomagała p.Anna Kasprzak.

Do wiadomości podała p.I. Rykała

 
Konkurs na Najoryginalniejsza Palmę Wielkanocną
minCo roku organizowana jest w świetlicy szkolnej akcja dotycząca zbliżających się świąt Wielkanocnych. W dniu 31.03 odbył się w świetlicy szkolnej konkurs na Najoryginalniejszą Palmę Wielkanocną. Przy użyciu różnorodnych materiałów uczniowie wykonywali świąteczną palmę. Nagrodzono następujące uczennice: I miejsce-Joanna Orłowska, II miejsce- Julia Makles, III miejsce- Justyna Chwałowska oraz Wiktoria Pasieka ( kL.ITE). Wykonane prace można oglądać w świetlicy szkolnej.

Do wiadomości podały: p.J. Zmora, p.M. Wawrońska-Koch

 
Rekolekcje wielkopostne 2017
minDziękując za uczestnictwo w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych zachęcamy do obejrzenia fotogalerii ze spotkania w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kłobucku. Wszystkim uczestnikom trzydniowych ćwiczeń duchowych, przez które przeprowadził Notariusz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie ks. Daniel Kusa, dedykujemy wiersz ks. Jana Twardowskiego.
"Kiedy mówisz"
Nie płacz w liście
nie pisz, że los ciebie kopnął
nie ma na Ziemi sytuacji bez wyjścia
kiedy Bóg drzwi zamyka...to otwiera okno
odetchnij popatrz
spadają z obłoków
małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia
a od zwykłych rzeczy naucz się spokoju
i zapomnij że jesteś gdy mówisz że kochasz.

Do wiadomości podał p. A. Dąbrowski

 
I miejsce dla Michała Błaszczaka z IIITI…
min_1W dniu 23.03.2017r. odbył się w naszej szkole XI Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: Czar poezji polega na tym, że jest ona skrótem myślowym i najczęściej marzeniem jeszcze (Zbigniew Herbert). Wzięli w nim udział uczniowie z następujących klas: Dominika Międła – kl.IITL, Sonia Matyja – kl.ILO, Paulina Janik – kl.IIITE, Justyna Chwałowska – kl.ITE, Mateusz Olszewski – kl.ITE, Emilia Siwek – kl.IIITF, Jakub Hofman – kl.ITE, Damian Bernaś – kl.IIITI, Michał Błaszczak – kl.IIITI. Prezentowali oni z pamięci wybrany przez siebie tekst poetycki pod hasłem „Moje spotkanie z poezją”. Jury w składzie: mgr M. Rokosa, mgr I. Dobringer – Jaworska, mgr B. Zbrońska I miejsce przyznało Michałowi Błaszczakowi z kl. IIITI, który recytował wiersz Władysława Sebyły I znowu tupot nóg sołdackich; II miejsce – Damianowi Bernasiowi z kl.IIITI , który deklamował wiersz Zbigniewa Herberta Chciałbym opisać; III miejsce – Dominice Międle z kl.IITL, która recytowała wiersz Heleny Chłopek Księżycowa podróż. Podczas prezentacji uczestników jury brało pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe wręczone przez panią wicedyrektor Bożenę Trzepizur. Zorganizowany konkurs recytatorski zaowocował wyższym poziomem aspiracji literackich wśród młodzieży, świadomym poszukiwaniem przez nią poezji o walorach artystycznych i intelektualnych.

Do wiadomości podała p. M. Rokosa

 
Dominika Międła w projekcie!!!
min_4Miło nam poinformować, że nasza uczennica Dominika Międła zakwalifikowała się do udziału w projekcie profilaktycznym pt. Kochane życie, jak Cię nie zmarnować. W realizację projektu zaangażowała się Fundacja Przyjaciel z Sercem we współpracy z Funduszem Inicjatyw Obywatelskich i Referatem Misyjnym Kurii Metropolitalnej. Podkreślić należy, że w przesłuchaniach wzięło ponad 100 chętnych!
Efektem prac grupy projektowej będzie przygotowanie filmików profilaktycznych mających formę interaktywnej lekcji. Młodzi aktorzy będą pracować nad bardzo trudnymi tematami: używki - narkotyki, alkohol, papierosy -e-papierosy.
GRATULUJEMY DOMINICE SUKCESU!!!

Do wiadomości podała p.M. Zych

 
Zaproszenie do obejrzenia rzeźby…
min_1W tym tygodniu uczniowie z klasy I LO zakończyli pracę nad rzeźbą, którą wykonywali na zajęciach artystycznych. Czy to abstrakcja organiczna, czy geometryczna? Staraliśmy się wspólnie stworzyć formę łączącą te dwa nurty. Czy nam się udało? Zapraszamy do oglądania efektu naszej pracy w świetlicy szkolnej.

Do wiadomości podała p.M. Wawrońska-Koch

 
Podziękowania
min_3Miłośnicy sportów obronnych z ZS Nr1 w Kłobucku składają serdeczne podziękowania dla Państwa Kurdyś za bezpłatną wymianę poduszek do naszego stołu do armwrestlingu! Dotychczasowe czarne uległy w skutek treningów i zawodów zniszczeniu. Nowe są uszyte z prawdziwej skóry, będą nam długo służyły i zapewnią bezpieczne pojedynki na zawodach w armwrestlingu. Te zawody organizowane od wielu w naszej szkole przez p. Michała Kalke i p. Grzegorza Garbaciaka cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Do wiadomości podał p.M. Kalke

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz