Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Kolejny wyjazd w ramch Erasmus+
minW dniach 30.01.-2.02.2017 uczennice z klasy III Technikum Ekonomicznego uczestniczyły w międzynarodowym spotkaniu w ramach Programu Erasmus+ w Mittersill/Austria. Opiekę nad uczniami sprawowały pani Karina Hutna - nauczycielka języka angielskiego oraz pani Kamilll Strzeszyna – nauczycielka języka niemieckiego.
Tematem spotkania w szkole BORG Mittersill były historie ludzi, którzy musieli z różnych powodów opuścić swoje ojczyzny i szukać nowego miejsca do życia. Uczniowie prezentowali losy osób ze swojego otoczenia, często losy członków rodzin. Uczestnicy spotkania wzięli również w wykładzie w Salzburgu dotyczącym praw człowieka oraz sytuacji imigrantów w Austrii.
Atrakcją, która z pewnością zostanie na długo w pamięci uczniów, był zjazd na sankach w miejscowości Bramberg trasą liczącą 14km ze szczytu mierzącego ponad 2000 m n.p.m.
Wyjazd na kolejne spotkanie w ramach projektu pt: „Stara ojczyzna nowa ojczyzna” realizowanego w ramach programu Erasmus+ był doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności językowych, poznania nowych przyjaciół, poznania historii ludzi opuszczających z różnych przyczyn swoje domy oraz do podziwiania pięknych Alp, miejscowości Mittersill oraz miasta Salzburg, w którym urodził się Wolfgang Amadeusz Mozart.

Do wiadomości podała p.K. Strzeszyna

 
XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Szukamy Mistrza” rozstrzygnięty!
min20 marca 2017r. odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Szukamy Mistrza”. Organizatorki – panie Małgorzata Śliwa i Beata Zbrońska, polonistki Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku – już po raz 15. zaprosiły do udziału uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłobuckiego.
Konkurs zwyczajowo przebiega w dwóch etapach: szkolnym (etap wewnątrzszkolny, którego celem jest wyłonienie pięciu najlepszych uczniów – reprezentantów danej szkoły) i międzyszkolnym, przeprowadzanym w ZS nr 1 w Kłobucku. W bieżącym roku szkolnym do konkursu zgłosiło się 36. osób.
Gimnazja reprezentowali uczniowie z: Krzepic (Julia Kowalik, Wiktoria Suchańska, Weronika Izydorczyk, Joanna Filak, Adam Tokarz), Przystajni (Wiktoria Jędrak, Aleksandra Urbańczyk, Alicja Jelonek), Kłobucka (Anna Macoch, Michał Gierak, Olga Kowalczyk, Anna Pawłowska, Anna Malina), Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Kłobucku (Martyna Pąklak, Martyna Głąb, Zuzanna Kozak) i Opatowa (Nina Morawska, Karolina Kluba, Wiktoria Hyra, Maja Ptak). Szkoły ponadgimnazjalne natomiast reprezentowali uczniowie: ZS nr 1 (Milena Lizurej, Krzysztof Wysocki, Oliwia Olczyk, Kinga Żurkowska, Karolina Tekielska), ZS nr 2 (Monika Pawlak, Dominika Sulej), ZS nr 3 (Paulina Bogacz, Paulina Myślińska, Alicja Długosz, Tomasz Nowakowski) i ZS w Krzepicach (Milena Giza, Weronika Tomczyk, Natalia Zając, Marcin Pyzik).
Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Anna Nowicka powitała uczestników konkursu i towarzyszących im nauczycieli – opiekunów, życząc wszystkim powodzenia w poszukiwaniach mistrza ortografii powiatu kłobuckiego.
Uczestnicy konkursu tym razem zmagali się z tekstem Podążać za swymi marzeniami…, który przybliżył sylwetkę Josepha Conrada. Tutaj fotki oraz filmik.

Więcej…

 
Co dalej maturzysto…?
min_1zastanawiali się uczniowie z klas IVTEL, IIILO i IILO 14 marca 2017r. uczestnicząc w Dniu Otwartym AJD w Częstochowie. Instytut Techniki i Systemów Bezpieczeństwa przygotował ciekawą ofertę edukacyjną z która zapoznała się nasza młodzież realizująca profil policyjny. Wysłuchaliśmy wykładów: o ochronie własności intelektualnej i roli Policji w systemie bezpieczeństwa. Wzięliśmy udział w warsztatach promujących: ratownictwo medyczne i innowacyjne technologie wytwarzania wykorzystujące druk 3D i obrabiarki sterowane numerycznie. Spotkanie koordynowała mgr Beata Pluta przy udziale mgr Anity Ziomko-Nowak i mgr Marka Nowaka.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Zaproszenie na mammografię
minSerdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Szczegóły znajdują się pod miniaturką zdjęcia – wystarczy kliknąć.
 
„Jak pracuje technik kryminalistyki”
min_109.03.2017r. uczniowie z klas II o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Nr1 w Kłobucku odwiedzili kłobucką komendę Policji. Celem kolejnych zajęć programowych było zapoznanie z pracą technika kryminalistyki. Prowadzący zajęcia policjanci scharakteryzowali podstawowe typy śladów i dowodów, pokazali licealistom zestawy do ich zabezpieczania. Każdy z uczestników spotkania mógł zobaczyć jak pobiera się odciski palców, a także na czym polega zbieranie i zabezpieczenie śladów pozostawionych na miejscu zdarzenia. Prowadzący w bardzo ciekawy sposób opowiadali o działaniach podejmowanych w celu zabezpieczenia różnorakich śladów oraz ich analizie i wykorzystaniu w procesie dowodowym. Jak zawsze duże zainteresowanie wzbudziła nowoczesna kabina wykorzystywana m.in. do wykonywania zdjęć sygnalitycznych.
Zajęcia koordynowała p. mgr Anita Ziomko-Nowak, opiekę pełniła p. mgr Beata Pluta

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Strzelali ku pamięci Żołnierzy Wyklętych i zajęli pierwsze miejsce - Wielkie brawa dla naszych strzelców
min W piątek 10. marca w Szkole Podstawowej nr1. im. Władysława Sebyły w Kłobucku odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie LOK "Ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Tradycyjnie już na zawody strzeleckie wystawiamy najlepszych strzelców z naszej szkoły. I tym razem nie mogło być inaczej. Nasi uczniowie w drużynowej kategorii "Open" wywalczyli drużynowo pierwsze miejsce. Maciej Banaszkiewicz, Damian Wojnowski i Tymoteusz Luterek, wystrzelali 121 punktów wygrywając zawody. Wszystkim zawodnikom gratulujemy dobrych wyników.

Do wiadomości podała p.A.Ziomko-Nowak

 
I Wojewódzka Konferencja Klas Mundurowych odbyła się 10.03.2017r w Lędzinach
minKonferencja przebiegała pod hasłem: „Rola i znaczenie klas mundurowych w procesie kształtowania postaw patriotycznych i prospołecznych młodzieży”, została zainicjowana przez śląskiego kuratora oświaty Urszulę Bauer i dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach Ewę Matusik. Uczestniczyli w niej: wicewojewoda Mariusz Trepka, przedstawiciele służb oraz szkół mundurowych, a honorowym patronatem objęła ją Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: pani Anna Nowicka - Dyrektor ZS Nr1, pani Anita Ziomko-Nowak-koordynator klas mundurowych i uczennica kl.IIILO Magdalena Łyźniak. Podczas konferencji dyskutowano na temat: funkcji, jaką odgrywają klasy mundurowe, współpracy szkół ze służbami oraz zagadnień dotyczących służby wojskowej. Podkreślano że zadaniem klas mundurowych jest, oprócz kształcenia ogólnego, mającego na celu zdanie z pozytywnym wynikiem egzaminu maturalnego, także przygotowanie uczniów do pracy w służbach mundurowych. Aby ten cel osiągnąć niezbędne są zajęcia praktyczne gdzie młodzież zdobywa odpowiednią wiedzę o poszczególnych służbach, uczestniczy w różnego rodzaju ćwiczeniach i testach sprawnościowych. Odbył się również pokaz sztuk walki w wykonaniu uczniów lędzińskiej szkoły.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak

 
Szukamy Mistrza...
min_19 marca odbył się etap szkolny XV Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Szukamy Mistrza, w którym uczestniczyło 25 uczniów naszej szkoły: Wiktoria Pasieka, Jakub Hofman, Ewelina Hanszke, Justyna Chwałowska, Ewa Szewczyk, Aleksandra Huptas, Milena Lizurej, Joanna Orłowska, Mateusz Olszewski, Magdalena Bobrowska (ITE), Karolina Tekielska (IVTB), Oliwia Olczyk, Kinga Żurkowska (I LO), Weronika Gradzik (ITŻ), Anna Pokora, Gabriela Rendak, Monika Rosak (IIILO), Małgorzata Górnik, Daria Werner, Kinga Kłysińska, Julia Wester, Michał Pyrak, Paulina Kurzacz, Dominika Międła (IITE+L), Krzysztof Wysocki (IIITI). Komisja (p.M.Śliwa i p.B.Zbrońska) do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowała następujące osoby: - Kingę Żurkowską (ILO),
- Karolinę Tekielską (IVTB),
- Oliwię Olczyk (ILO),
- Milenę Lizurej (ITE),
- Krzysztofa Wysockiego (IIITI).

Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę 20 marca 2017r. (poniedziałek) podczas etapu powiatowego XV Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Szukamy Mistrza. Powodzenia!

Do wiadomości podała p.B.Zbrońska

 
Zwycięstwo w halowym turnieju piłki nożnej o Puchar SASP
min_2W dniu 01.03.2017 r. w hali sportowej Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach odbył się kolejny, szósty turniej halowej piłki nożnej chłopców o Puchar Stowarzyszenia Aktywnych Szkół Ponadgimnazjalnych. W stojącym na wysokim poziomie turnieju, po bardzo zaciętej, wyrównanej rywalizacji najlepszą drużyną została reprezentacja Zespołu Szkół Nr1 w Kłobucku! Nasi piłkarze rozegrali w zawodach sześć spotkań, w których odnieśli pięć wygranych.
W imprezie wzięło udział 7 drużyn: Zespół Szkół Samochodowych z Gliwic, Zespół Szkół Budowlano - Ceramicznych z Gliwic, Zespół Szkół Technicznych z Rybnika, Zespół Szkół nr6 z Jastrzębia Zdroju, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 z Jaworzna, Zespół Szkół Nr1 w Kłobucku oraz gospodarze zawodów – Górnośląskie Centrum Edukacyjne z Gliwic.
Opiekunowie sekcji piłki nożnej składają również podziękowania Panu Witoldowi Jagielskiemu i firmie Koral z Kłobucka za dofinansowanie wyjazdu uczniów na zawody.  Więcej informacji na naszym facebooku.

Do wiadomości podał p.P. Borowski

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz