Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Aktualności

Wtorek
21
Listopada 2017
Światowy Dzień Życzliwości
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Janusz,
Konrad, Konrada, Maria, Piotr, Regina,
Rena, Rufus, Twardosław, Wiesław


Kontrola pojazdów
skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 8:00 - 16:00
sob. - 8:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej »»

jbr
Być Kobietą...
min_4Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle będąc dzieckiem,
być kobietą, bo kobiety są występne i zdradzieckie...
Być kobietą, być kobietą - oszukiwać, dręczyć, zdradzać
nawet, gdyby komuś miało to przeszkadzać.
Mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże
i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże.
Na bankietach, wernisażach pokazywać się codziennie...
Być kobietą - ta tęsknota się niekiedy budzi we mnie...


Piosenka do posłuchania na naszym facebooku w wykonaniu Wiktorii Ladry z klasy ITŻ.
Zamieszczamy również link do zdjęć z uroczystej akademii z okazji Dnia Kobiet, zdjęcia wykonała Weronika Kobis z IITŻ.
Akademia odbyła się w małej sali gimnastycznej a przygotowana została przez uczniów z klasy IITB/TP po kierunkiem p.Małgorzaty Śliwy.
 
28 lutego odbył się dwudziesty drugi Szkolny Turniej Matematyczny dla uczniów klas drugich liceum i technikum
min_3Organizatorkami Turnieju Matematycznego są nauczycielki matematyki w Zespole Szkół Nr 1 mgr Bożena Trzepizur, mgr Ewa Piguła, mgr Beata Dobrowolska, mgr Marzena Nowak, mgr Katarzyna Musialik oraz mgr Katarzyna Mrowiec. Gościnnie na konkursie obecna była pani Małgorzata Rojowska emerytowana nauczycielka matematyki naszej szkoły i jednocześnie jedna z inicjatorek tego turnieju. Celem konkursu jest pokazanie uczniom jak można świetnie bawić się matematyką, wykorzystując nie tylko zadania, ale krzyżówki, gry i dostępne pomoce dydaktyczne. Uczniowie bawią się, a jednocześnie uczą się i utrwalają wiele pojęć matematycznych z planimetrii, funkcji kwadratowej, teorii liczb i geometrii. Sześć czteroosobowych zespołów klasowych rywalizowało w konkurencjach tj. układanie kostki TAO, tangramu, układanie drewnianej kostki przestrzennej oraz rozwiązywaniu krzyżówek matematycznych, sudoku, zadań legendarnych i „ciekawych zadań”. Wszystkie konkurencje były punktowane stosownie do poziomu trudności zadania. Rywalizacja była bardzo wyrównana, o wygranej zadecydowała dogrywka – układanie liczb z zapałek. Tutaj fotki

Więcej…

 
Pani Anita Ziomko-Nowak odebrała nagrodę w redakcji ogólnopolskiego tygodnika "Niedziela"
min_1W sobotę 4. marca, w auli ogólnopolskiego tygodnika "Niedziela" w Częstochowie, odbyła się kolejna edycja sympozjum z cyklu "Dar bycia kobietą". Po wykładach, organizatorzy przedsięwzięcia wyróżnili osoby zaangażowane w akcję: " Okulary korekcyjne dla Afryki", którą przeprowadzono na terenie archidiecezji częstochowskiej. W gronie osób nagrodzonych w redakcji "Niedzieli", znalazła się Pani mgr Anita Ziomko Nowak, która koordynowała akcję zbiórki okularów do Kamerunu na terenie powiatu kłobuckiego. Centrum dowodzenia akcją znajdowało się oczywiście w Zespole Szkół Nr 1. "W kwestii zaangażowania się na rzecz drugiego człowieka, zawsze staram się wcielać w życie zasadę św. Matki Teresy z Kalkuty: "Nie martw się tak bardzo problemami, jakimi żyje świat, ale po prostu odpowiadaj na potrzeby konkretnych ludzi" - powiedziała po otrzymaniu wyróżnienia Pani Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podał p. A. Dąbrowski

 
Powiatowe Mistrzostwa SZS w Kłobucku w Halowej Piłce Nożnej
minmin_123 lutego w hali sportowej Gimnazjum w Kłobucku odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej halowej. W jednym dniu rywalizowały drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Reprezentacja chłopców zajęła w zawodach I miejsce wygrywając wszystkie swoje mecze i nie tracąc żadnej bramki. Natomiast dziewczęta, mimo dwóch wygranych w trzech spotkaniach, uplasowały się na III miejscu.
Turniej dziewcząt:
ZS nr 1 – ZS nr 3         1 : 0
ZS nr 1 – ZS nr 2         2 : 0
ZS nr 1 – ZS Krzepice 0 : 3
Klasyfikacja:
1.ZS Krzepice      6 pkt.
2.ZS nr 3 Kłobuck 6 pkt.
3.ZS nr 1 Kłobuck 6 pkt.
4.ZS nr 2 Kłobuck 0 pkt.
ZS nr 1 w Kłobucku: Dominika Sitek, Monika Szczęsna (IIITF), Marcelina Konieczko (IITB), Wiktoria Kopyto, Ada Folwarska, Martyna Dura (IILO), Dwornik Paulina, Kozłowska Julia, Kluba Iwona, Paurowicz Julia, Smolarz Katarzyna (ITŻ).

Więcej…

 
Wiosna tuż tuż…
minPrezentujemy kolejne zdjęcia z warsztatów "Papieroplastyka na wiosnę" organizowanych w świetlicy szkolnej. Dziękujemy za zaangażowanie klasie ITE. Jak widać wiosna coraz bliżej nas...

Do wiadomości podała p. M.Wawrońska-Koch i p. J.Zmora

 
Jak pracują policjanci z wydziału ruchu drogowego
min_101.03.2017r. policjanci z Kłobucka przeprowadzili w naszej szkole zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Młodzież z klas I o profilu ogólnopolicyjnym miał okazję zapoznać się z informacjami o stanie bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego, zobaczyć z bliska sprzęt wykorzystywany przez drogówkę w codziennej służbie oraz posłuchać wielu cennych wskazówek na temat poruszania się po drogach zgodnie z przepisami prawa. Na koniec uczniowie obejrzeli filmy profilaktyczne o możliwych skutkach wypadków drogowych.
Zajęcia koordynowała: mgr A. Ziomko-Nowak, opiekę sprawowały: mgr B. Pluta, mgr W. Wilk.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak

 
Wystąpienia publiczne - jak przeżyć od a do z?
min_2Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. W trakcie spotkania instruowano uczniów o kwestiach: sztuki autoprezentacji, przemówień publicznych oraz czynników mających wpływ na publiczne debaty. Uczniowie zgłębili również wiedzę z zakresu historii komunikacji. Poznali jakie elementy są ważne w czasie przemowy, jakie istnieją formy wystąpień, a nade wszystko jak w tych okolicznościach radzić sobie ze stresem. Młodzież miała również możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia proponowanymi przez Wyższą Szkołę Bankową.
Na zakończenie spotkania spośród wszystkich uczestników warsztatów wylosowano nagrodę w postaci bonu do „Empik’u”. Szczęśliwą zwyciężczynią została uczennica klasy IILO Klaudia Dyga.

Do wiadomości podała p. A. Luberda-Sztyk

 
W świetlicy szkolnej „Tydzień ze sztuką”
minW tym roku odbywa się on pod hasłem „Papieroplastyka na wiosnę”. Każdy uczeń naszej szkoły może poznać tajniki tworzenia papierowych kompozycji. W warsztaty zaangażowali się już uczniowie klasy ITE, ITŻ, ILO oraz IITŻ. Wykonane przez uczniów prace można oglądać w świetlicy, są one „barwną” zapowiedzią nadchodzącej wiosny. Zapraszamy do podziwianie efektów naszych wspólnych warsztatowych działań i przyłączenia się do akcji.

Do wiadomości podała p.M. Wawrońska-Koch i p.J. Zmora

 
KURS PRZEDMATURALNY Z JĘZYKA POLSKIEGO
minInstytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego po raz kolejny organizował warsztaty z języka polskiego dla uczniów klas maturalnych. Uczniowie kl.III LO wysłuchali wykładów pracowników uczelni na temat „Dziadów” A.Mickiewicza, „Wesela” S.Wyspiańskiego i powieści pozytywistycznych. Miejmy nadzieję, że spotkanie z profesorami UO ugruntowało ich wiedzę, którą będą mogli zaprezentować podczas egzaminu maturalnego!

Do wiadomości podała p.B. Zbrońska

 
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz