Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Podsumowywali pobyt we Francji i Włoszech
kapitaluniaminPo odbyciu staży w ramach projektu "Przez mobilność do kariery", młodzież z technikum żywienia oraz technikum usług fryzjerskich zaprezentowała swoje nowe umiejętności oraz przedstawiła wrażenia z pobytu we Francji i Włoszech. Odbyło się to 13 listopada podczas uroczystego obiadu przygotowanego właśnie przez uczniów szkolących się przez miesiąc we Francji, a z udziałem zaproszonych gości: Starosty Kłobuckiego p. Romana Minkiny, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia p. Macieja Biernackiego, przedstawicieli lokalnych pracodawców - Dyrektora Hotelu Restauracji "Wenecka" p. Wojciecha Śleszyńskiego oraz szefowych zakładów fryzjerskich w osobach p. Iwony Gabrysiak i p. Katarzyny Zając, jak również przedstawicieli ZS Nr 1 - dyrektor p. Anny Nowickiej, kierownika szkolenia praktycznego p. Wioletty Szlązak, księgowej p. Aliny Bogacz oraz koordynatorki projektu p. Olgi Biernackiej i opiekunek stażystów: p. Anny Wiśnik, p. Kamili Bogacz-Bugaj, p. Magdaleny Klimaszewskiej oraz p. Magdaleny Trzepizur.

Więcej…

 
Staż uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych we Francji
kapitaluniamin„I jesteśmy... w domu, w szkole, trochę żal, że już koniec, ale to co przeżyliśmy, czego doświadczyliśmy - to zostanie w nas na zawsze.” 13 października wieczorem dobiegła końca wielka przygoda następnej grupy uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych, którzy mieli możliwość zdobywania swoich pierwszych doświadczeń zawodowych u boku mistrzów kuchni francuskiej. Słowo mistrzów nie jest bynajmniej przesadzone, bowiem duża część naszych uczniów odbywała swój staż w restauracjach czterogwiazdkowych hoteli miast Montlucon i Vichy, gdzie szefami kuchni są kucharze znani nie tylko w najbliższym regionie. Po raz pierwszy miejscem praktyk były zakłady gastronomiczne Vichy - uroczego francuskiego uzdrowiska, znanego na całym świecie z wysokiej jakości kosmetyków (trzeba podkreślić, że klientela jest tutaj bardzo wymagająca).

Więcej…

 
Przez mobilność do kariery-młodzież z naszej szkoły na praktykach zawodowych we Włoszech
kapitaluniaminW dniach od 15.09.2014 r. do 10.10.2014 r. dziesięcioosobowa grupa uczennic z IV klasy technikum usług fryzjerskich odbyła czterotygodniowe staże zawodowe w salonach fryzjerskich włoskiego miasta Rimini. Praktyki zorganizowano w ramach projektu systemowego Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo, realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach programu Leonardo da Vinci, będącego częścią programu Uczenie się przez całe życie.

Więcej…

 
Ważne informacje dla uczestników projektu Leonardo da Vinci

Warunki do spełnienia każdego uczestnika projektu.

Do wiadomości podała mgr Olga Biernacka

 
Podsumowanie stażu we Francji
kapitaluniaminCiekawą prezentacją multimedialną oraz obiadem, na który podano potrawy francuskie, 18 listopada podsumowano w naszej szkole realizację projektu stażu we Francji.
Zaprezentowano projekt od jego narodzin, poprzez rekrutację uczestników, przygotowanie kulturowo-językowe do momentu realizacji – wrześniowej praktyki uczniów w restauracjach francuskiej Owernii.
Uczestnicy przedstawili swoje wrażenia z miesięcznego pobytu we Francji oraz nauki sztuki kulinarnej pod okiem francuskich mistrzów. Do tego dołączyli ciekawe zdjęcia ukazujące kulisy ich pracy, a także relacjonujące wycieczki po regionie oraz pięknej stolicy Francji. Tutaj zdjęcia

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz