Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
"Jednoczymy Polaków już od 25 lat" - pod takim hasłem w tym roku grała orkiestra Jurka Owsiaka
minJak co roku nie mogło zabraknąć wśród uczestników tej akcji uczniów naszej szkoły. Młodzież z 1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej ZAMONIT działająca w naszej szkole włączyła się w organizację i kwestowanie podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 15 stycznia w MOK w Kłobucku.
Szkołę naszą reprezentowali: Paulina Janik (IIITE), Kinga Żurkowska (ILO), Natalia Pietrzak (ILO), Łukasz Biś (ITI), Sebastian Praszczyk (IITI), Angelika Kuberska (ITŻ) i Sylwia Krawczyk (IVTŻ) pod opieką hm. Beaty Pluty i p. Anity Ziomko – Nowak. Młodzież zaangażowana w XXV Finał WOŚP – prowadziła warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz włączyła się w malowanie twarzy (body art.) i modelowanie zwierząt z balonów dla najmłodszych uczestników niedzielnej akcji. W tym roku podczas WOŚP zbieraliśmy pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Po przekazaniu puszek i ich rozliczeniu okazało się, że nasi wolontariusze zebrali łącznie 2955.86zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczny finał WOŚP.

Do wiadomości podała p.B. Pluta

 
Harcerze z naszej szkoły w Zakopanem
minHarcerze z 1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej ZAMONIT działającej w naszej szkole w grudniu wzięli udział w Betlejemskim Zlocie w Zakopanem. Reprezentowali nas: Paulina Janik, Eliza Mrowiec, Kinga Żurkowska, Łucja Konieczna, Patryk Postawa, Artur Stefański, Łukasz Biś pod opieką hm. Beaty Pluty. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Zakopane m.in.: Krupówki, Wielką Krokiew, cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku oraz znajdujący się tam kościółek pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapalili znicz pod pomnikiem twórców polskiego harcerstwa Olgi i Andrzeja Małkowskich oraz uczcili ich pamięć minutą ciszy. Harcerze uczestniczyli również w "Nabożeństwie Światła" w Sanktuarium na Krzeptówkach oraz koncercie zespołu "Cisza jak ta" w Kościele św. Krzyża. Ponadto podczas pobytu w Zakopanem harcerze spędzili aktywnie czas w Aqua Parku Zakopane i na kręgielni. Harcerze z naszej szkoły wraz z przedstawicielami z Hufca ZHP Kłobuck odebrali symboliczny płomień zapalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem podczas uroczystej mszy św. w kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, która zlokalizowana jest na terenie Schroniska Górskiego ZHP "Głodówka" z rąk hm. Małgorzaty Sinicy, Naczelniczki ZHP. Organizatorami biwaku była Komenda Hufca ZHP Kłobuck a został on dofinansowany przez Starostwo Kłobuckie i Gminę Kłobuck.
Uczestnicy wyjazdu zgodnie z zasadą skautowej sztafety przekazali Światełko będące symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia dla każdego człowieka i narodu z tegorocznym przesłaniem "Odważnie twórzmy pokój" - dyrekcji naszej szkoły i całej społeczności podczas wigilii, która co roku jest organizowana dla grona pedagogicznego i pracowników szkoły oraz podczas wigilii klasowych a także do kościoła p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Harcerze, roznosząc Betlejemskie Światło Pokoju i przekazując go nie tylko w najbliższej okolicy, ale także poza granice, pełnią specjalną służbę – pokazują, co oznacza niesienie pokoju oraz idei braterstwa – młodzież z naszej szkoły, co roku zaangażowana jest w tę akcję.

Do wiadomości podała p.B. Pluta

 
Obchody rocznicy
minmin_117 stycznia 1945 Kłobuck został wyzwolony spod okupacji hitlerowskiej. W tym roku przypada 71. rocznica tego wydarzenia. W związku z tym w poniedziałek 18 stycznia w UG w Kłobucku Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych wraz z Ligą Obrony Kraju w Kłobucku zorganizowali uroczystość upamiętniającą tę datę. W spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły – harcerze z 1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej „Zamonit” wraz z mgr Beatą Plutą. Ceremonię uświetniła obecność pocztów sztandarowych: Związku Kombatantów RP i BWP w Kłobucku, LOK w Kłobucku i Hufca ZHP im. Bohaterów Bitwy Pod Mokrą w Kłobucku.

Więcej…

 
XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
finalUczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku co roku włączają się w organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tak było podczas tegorocznego XXIV Finału, którego organizatorem był Hufiec ZHP Kłobuck i MOK w Kłobucku. Paulina Janik, Dominika Machura i Dawid Cieśla - harcerze z naszej szkoły oraz Kinga Szczypiór, Dominika Gancarek i Sylwia Krawczyk pod opieką mgr Beaty Pluty i mgr Anity Ziomko–Nowak - kwestowali na terenie miasta Kłobuck i zaangażowali się w prowadzenie oraz imprezy towarzyszące. Część artystyczną w MOK-u poprowadziły Paulina Janik i Dominika Machura, którym asystowali Dawid Cieśla i Przemysław Pluta. Kinga Szczypiór i Dominika Gancarek prowadziły zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej…

 
Wyśpiewali II miejsce
min1 Kłobucka Drużyna Wędrownicza ZAMONIT działająca w naszej szkole zajęła II miejsce w Powiatowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej HARFA 2015. Drużynę reprezentowali: Dominika Machura, Paulina Janik, Alicja Jeziorska, Katarzyna Drabczyk, Weronika Pomian, Paulina Kocemba, Agata Wąsińska, na gitarach akompaniowali: Artur Wrocławski i Szymon Szymocha. Drużyna zaśpiewała utwory: „Szara lilijka" i „Archanioły śląskiej ziemi".
Gratulujemy zawodnikom i opiekunce - p. Beacie Plucie. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów.

Do wiadomości podała p. B. Pluta

 
Więcej artykułów…
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz