Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Bieg inny niż wszystkie
min_M17 sierpnia wokół jeziora Posmyk w Kokotku, w powiecie lublinieckim, odbyła się już dziewiąta edycja Biegu Katorżnika, w której wzięli udział: mgr Michał Kalke, dwóch Policjantów z komendy w Kłobucku, nadkomisarz Mariusz Palacz i młodszy aspirant Mariusz Gawlik oraz zawodnik sportów walki Mateusz Strzelczyk. W imprezie uczestniczyli nie tylko zawodnicy z Polski ale również z Niemiec, Czech i Słowacji. Idea stworzenia Biegu Katorżnika zrodziła się w głowach komandosów z Lublińca. Wzorując się na wyczerpujących testach selekcyjnych żołnierzy do jednostek specjalnych, stworzyli bieg dla prawdziwych twardzieli. W tym roku wszyscy zawodnicy mieli do pokonania około 13 kilometrów morderczej trasy, biegli i płynęli przez jezioro, bagno, błoto, rowy melioracyjne, trzęsawisko i zarośla. Nasza kłobucka ekipa ostatecznie zdobyła 13 miejsce na 34 startujące drużyny.
Serdeczne gratulacje dla profesora i współzawodników.

Do wiadomości podał Michał Kalke

 
Rządowy program pomocy uczniom  - „Wyprawka 2013”
min_ksUczniowie, którzy od września rozpoczną naukę w klasie drugiej szkoły zasadniczej, liceum ogólnokształcącym bądź technikum  i spełniają odpowiednie kryteria dochodowe mogą ubiegać się o dofinansowanie na zakup podręczników na nowy rok szkolny 2013/2014. Programem obcięci są również uczniowie niepełnosprawni  - tutaj wniosek do pobrania.
Termin składania wniosków upływa 3 września 2013r.. Szczegółowe informacje można uzyskać w szkolnym sekretariacie.  Wniosek do pobrania.
 
Wakacje! Znowu są wakacje!
min28 czerwca 2013 zakończył się rok szkolny 2012/2013. W uroczystości uczestniczył Pan Starosta  - Roman Minkina, który życzył młodzieży i nauczycielom udanego wypoczynku. Pani dyrektor Anna Nowicka podziękowała nauczycielom za całoroczną pracę a uczniom życzyła bezpiecznych wakacji. Podczas uroczystości rozdane zostały świadectwa dla najlepszych, czyli dla uczniów wyróżniających się w nauce. Można ich poznać przeglądając galerię zdjęć tutaj. Nad częścią artystyczną czuwała klasa II LOe2 pod kierunkiem p. Doroty Symczyńskiej.
 
Klasy ogólnopolicyjne na obozie w Kulach
min_kuleW dniach 18-19.06.2013 r. w Kulach odbył się obóz szkoleniowo-zaliczeniowy klas pierwszych ogólnpolicyjnych. Młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli oraz wykładowców OSSW w Kulach między innymi z: pływania, samoobrony, strzelania, budowy i posługiwania się bronią, paintballu, marszu i orientacji w terenie oraz uczestniczyła w wykładach nt. historii służb więziennictwa i ośrodku w Kulach. Kierownikami obozu były wychowawczynie: p. Alicja Borowczyk - Szymanek oraz p. Dorota Szymczyńska, natomiast opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Beata Pluta, p.Anita Ziomko-Nowak oraz p. Michał Kalke.
Podsumowaniem były zawody pływackie oraz turniej w grapplingu (walka na chwyty). Młodzież dała się poznać jako bardzo dobrze zorganizowana grupa o dużych umiejętnościach sprawnościowych. Za rok będzie czekał na nich najważniejszy obóz kończący przedmiot: edukacja ogólnopolicyjna w Biskupicach.

Do wiadomości podał mgr Michał Kalke 

 
Spektakl profilaktyczny dla przedszkolaków
min_mok14.06.2013r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” znane bajki i wierszyki czytali dzieciom Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku podinsp. Tomasz Górka, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku mł. bryg. Robert Ladra, lekarz medycyny Bogdan Adamik oraz ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Michał Kalke. Około 350 dzieci z przedszkoli Gminy Kłobuck wysłuchało wielu cennych rad, które mają je ustrzec przed różnymi niebezpieczeństwami podczas nadchodzących wakacji. Uczniowie z klas: II LOe1 i IILOIe2 o profilu ogólnopolicyjnym działający w strukturach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego z naszek szkoły przygotowali pod kierunkiem nauczycieli - mgr Anity Ziomko-Nowak i mgr Michała Kalke: występy taneczne, przedstawienie uczące właściwego zachowania w ruchu drogowym oraz pokazy walk na macie, zachęcając w ten sposób maluchy do uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Przedszkolaki poznały i utrwaliły sobie zasady bezpiecznego zachowania w domu, w szkole, w ruchu drogowym i nad wodą. Dużą atrakcją była także maskotka śląskiej Policji – Sznupek, w którego wcielił się jeden z naszych uczniów.

 

Do wiadomości podała mgr Anita Ziomko-Nowak

 
Droga uczennico/Drogi uczniu!
min_1Szukasz interesującej pracy, stażu, praktyk? Skorzystaj z bazy pracodawców i absolwentów dostępnej na stronie: www.e-zawodowcy.eu. Daj się znaleźć pracodawcy! Rejestracja w bazie uczniów/absolwentów daje Ci większą szansę na znalezienie odpowiedniej oferty pracy. Dzięki tej aplikacji możesz samodzielne utworzyć CV i dodać go do bazy, a także wyszukiwać i przeglądać oferty pracy. Z kolei korzystający z bazy pracodawcy, oprócz możliwości zamieszczania ofert pracy, staży i praktyk, mogą wyszukiwać i przeglądać CV kandydatów.
Baza uczniów/absolwentów i pracodawców powstała w ramach projektu systemowego „Mam
zawód – mam pracę w regionie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zapraszamy!

Do wiadomści podali koordynatorzy projektu "Mam zawód – mam pracę w regionie"

 
Hazard –  nigdy nie wiadomo, czy gra jest jeszcze zabawą, czy jest to już uzależnienie.
min_wW dniu 22 maja 2013 r. w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach debatowano na temat uzależnień, którym ulec mogą młodzi ludzie. Tematem piątej już edycji Wszechnicy Profilaktyki Społecznej był hazard. We wszechnicy uczestniczyli  uczniowie klas II LO e1 i e2 pod opieką: mgr Marzeny Nowak, mgr Anity Ziomko-Nowak, mgr Moniki Zych, mgr Grzegorza Garbaciaka. Zgodnie z utrwaloną już formułą, debatę rozpoczęło przedstawienie profilaktyczne, przygotowane przez grupę teatralną ,,Kurtyna‘’ z Krakowa. Istotę problemu przedstawili po przedstawieniu: mjr Danuta Jodłowska, wykładowca Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, pani Renata Lipnicka – kierownik Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Częstochowie oraz   przedstawiciele Policji, zajmujący się tym problemem na co dzień – podinspektor Andrzej Tobolski, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku i  aspirant Mieczysław Botór z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie O różnych rodzajach uzależnień, mówił gość specjalny Wszechnicy, Pani sędzia Anna Maria Wesołowska, znana z telewizyjnego ekranu.

Do wiadomości podała mgr Anita Ziomko-Nowak

 
Więcej artykułów…
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz