Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Podsumowanie projektu "Zdrowie poprzez odżywianie się i ruch"
min_4W dniach 26-28 maja 2015 roku odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji dwuletniego projektu Comenius. Głównym celem wizyty w Polsce było zaprezentowanie działań przeprowadzonych w ramach projektu Comenius przez wszystkie kraje partnerskie – Polskę, Niemcy, Austrie i Włochy.
Uczniowie z Polski przedstawili w swojej prezentacji multimedialnej mnóstwo przedsięwzięć, nad którymi pracowali pod czujnym okiem nauczycieli oraz koordynatora projektu – pani Magdaleny Trzepizur.
W trakcie dwuletniej pracy nad projektem w Zespole Szkół Nr 1 przeprowadzono mnóstwo konkursów i akcji związanych z tematyką projektu, na przykład konkurs na logo projektu, konkurs na fotografię kulinarną i sportową, akcję plastyczną "Mój wymarzony ogród", akcję profilaktyczną "Stop nałogom" i wiele, wiele innych.

Więcej…

 
Sprawozdanie z wizyty u Włochów
min_1W dniach 27-30 kwietnia 2015 roku odbyła się przedostatnia wizyta studyjna realizowana w ramach projektu Comenius "Zdrowie poprzez odżywianie się i ruch". Uczniowie (Dawid Cieśla, Paulina Smulska, Sylwia Kurzacz) wraz z opiekunami (p. Magdalena Trzepizur, p. dyr. Anna Nowicka, p. Joanna Morawska) udali się do miejscowości Treviso we Włoszech. Program wizyty był bardzo interesujący. Uczniowie zwiedzili Wenecję wraz z przewodnikiem, a także Padwę. Tematem spotkania był ogród jako miejsce rekreacji oraz produkcji zdrowej żywności. W związku z tym włoscy partnerzy zorganizowali również zwiedzanie pięknych ogrodów oraz farm, na których uprawiana jest ekologiczna żywność. Zaskoczeniem dla polskiej grupy była wizyta w gospodarstwie, które jest prowadzone przez osoby mające problemy psychologiczne, a także byłych więźniów.
Uczestnicy wymiany pracowali również nad projektem. Każda grupa z krajów partnerskich (Niemiec, Austrii, Włoszech) przedstawiła prezentację multimedialną na temat ziół uprawianych w ogrodach w danym kraju. Grupa z Polski przygotowała również prezentację na temat najpiękniejszych ogrodów w Polsce oraz krótki film przedstawiający pracę uczniów ZS Nr1 nad makietami ogrodów.
Pod koniec wizyty omówiono również następne spotkanie, które będzie miało miejsce w Polsce. Będzie to ostatnia wizyta podsumowująca dwuletnią pracę nad projektem.

Do wiadomości podała p. M. Trzepizur

 
„Zdrowie poprzez ruch i odżywianie się”
min_3min_1min_2W dniach 21.09-25.09.2014roku odbyła się kolejna wizyta uczniów w ramach Programu Comenius. Spotkanie odbyło się w szkole w Mittersill w Austrii. W spotkaniu  oprócz szkoły austriackiej i polskiej wzięli udział uczniowie i nauczyciele ze szkół w  Simmern/Niemcy oraz w Treviso/Włochy, Zespół Szkół nr1 reprezentowali uczniowie Mateusz Wieczorek i Damian Kemuś z klasy IVTI, Marta Waleszczyńska z klasy IILO oraz Dorota Puchała z klasy IITF.
Opiekę nad uczniami sprawowały mgr Dorota Szymczyńska oraz mgr Kamilla Strzeszyna.

Więcej…

 
Wyjazd do Włoch
min_2min_1min_3W dniach od 26–29 maja uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w wizycie we Włoszech w ramach realizacji projektu Comenius pt. Zdrowie poprzez odżywianie i ruch”. Uczniowie (Karina Brzozowska, Dawid Cieśla oraz Jakub Olejnik) wraz z nauczycielami (p. Magdaleną Trzepizur i p. Małgorzatą Cięciwą – Król) udali się do Treviso, gdzie mieści się szkoła włoskich partnerów. Cały program wizyty wyglądał bardzo interesująco – uczniowie mieli szansę zwiedzić Wenecję, a także wziąć udział w spływie w okolicach miejscowości Trent.

Więcej…

 
Międzynarodowe gotowanie …
minW dniach 17 – 20 marca Zespół Szkół Nr 1 w Kłobucku gościł partnerów z Austrii, Niemiec i Włoszech w ramach realizacji projektu Comenius „Zdrowie poprzez odżywianie i ruch”.
Głównym punktem wizyty było wspólne gotowanie pysznych, a przede wszystkim zdrowych potraw. Uczniowie zagraniczni wraz z uczniami przygotowali w grupach międzynarodowych potrawy takie jak: tartę budyniowa z bananami, przystawkę z musem z awokado i łososiem, zapiekane pomidory nadziewane pieczarkami, sałatkę owocową w czekoladowych pucharkach, tartę z serkiem mascarpone i musem truskawkowym, tartinki z ogórka, koktajl brzoskwiniowy, kurczak z suszoną śliwką, mus bananowy z herbatnikami, mus owocowy, orzeźwiające smoothie, rożki z salsą pomidorową i kminkiem, napój owocowa tęcza, a wszystko to pod czujnym okiem nauczycieli i specjalistów z zakresu żywienia – p. Anny Wiśnik, p. Magdaleny Polis, p. Iwony Gloc oraz p. Pawła Wróblewskiego.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz