Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Panu Michałowi katorżniczy bieg niestraszny...
min8. sierpnia w morderczym upale najwięksi twardziele spotkali się na starcie XI Biegu Katorżnika w Lublińcu. Biegli po wodzie, taplali się w błocie pokonując różnego rodzaju przeszkody oraz własne słabości by nie odpuścić i dotrzeć do mety.
Nasz nauczyciel, wychowania fizycznego p. Michał Kalke reprezentujący Drużynę Komendy Powiatowej w Kłobucku, już po raz drugi wziął udział w tych nietypowych zawodach i dotarł do mety. „Za rok obiecuję oprócz uczestnictwa, powalczyć również o miejsce w pierwszej dziesiątce:)" - tutaj cytujemy naszego uczestnika.
Pan Michał składa podziękowania osobom bez których udział w tych zawodach byłby niemożliwy: aspirantowi p. Mariuszowi Gawlikowi, nadkomisarzowi p. Mariuszowi Palaczowi z KPP w Kłobucku, Dyrektorowi OSiR Kłobuck p. Jackowi Krakowianowi, Instruktorowi Fitness Klub "COLOSEUM" p. Sebastianowi Biernackiemu, koordynatorowi OSiR Kłobuck p. Piotrowi Zander, Ratownikom WOPR p. Oskarowi Chlebowskiemu i p. Michałowi Misiakowi i wielu innym osobom.
Serdecznie gratulujemy p. Michałowi oraz wszystkim uczestnikom udziału w biegu. Pragniemy dodać, iż w zawodach brały udział również kobiety.

Do wiadomości podał p. M. Kalke

 
Zaproszenie na zawody w armwrestlingu
min_armWszystkich zainteresowanych armwrestlingiem czyli tzw. siłowaniem na rękę zapraszamy 1 czerwca na dużą salę gimnastyczną. W tym dniu odbędą sie zawody, w których wezmą udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Konkurencja dla dziewcząt została wprowadzona dwa lata temu i za każdy razem wzbudza niesamowite emocje. Jak było opiszemy w kolejnym artykule, do którego czytania zapraszamy już dzisiaj - będą również zdjęcia.
Zawodników oraz kibiców zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprezy, który znajduje się tutaj.

Do wiadomości podał p. M. Kalke

 
Zwycięstwo powiatowe dziewcząt
minW hali sportowej Gimnazjum w Kłobucku, 5 marca br., rozegrane zostały Powiatowe Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w Kłobucku w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Mistrzostwa zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny dziewcząt, które w zawodach zaprezentowały nie tylko duże umiejętności piłkarskie, ale również ogromną ambicję i wolę walki, szczególnie w ostatnim spotkaniu turnieju, w którym do ostatnich sekund walczyły o korzystny wynik, dający wygraną w zawodach.

Więcej…

 
Sukces naszych piłkarzy!
minReprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Technicznych w Halowej Piłce Nożnej, który rozegrany został w dniach 23-24.02.2015r. w Hali Sportowej „Częstochowa" pod patronatem Ministra Sportu RP i Prezydenta Miasta Częstochowy. W imprezie, oprócz naszej drużyny, udział wzięły reprezentacje 8szkół, w których prowadzone są kierunki techniczne, m.in. z Bielska – Białej, Częstochowy, Chorzowa, Tarnowskich Gór, Wielunia czy też Włoszczowy.W pierwszym dniu turnieju rozegrane zostały grupowe mecze eliminacyjne, w których nasi uczniowie pokonali drużyny Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie i Zespołu Szkół w Chorzowie oraz zremisowali z Zespołem SzkółPonadgimnazjalnych nr 2 z Włoszczowy. Wyniki te zapewniły im pierwsze miejsce w swojej grupie i awans do półfinału imprezy, w którym pokonali Zespół Szkół Budowlanych z Bielska – Białej. W finale częstochowskiego turnieju nasi piłkarze musieli jednak uznać wyższość drużyny Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Częstochowie.

Więcej…

 
Wojtek Toporek z IVTI znów niepokonany
minW pierwszy dzień marca, w Kłobucku, po raz pierwszy odbył się projekt biegowo-edukacyjny „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbywający się w 81. miastach Polski a organizowany od kilku lat przez Fundację Wolność i Demokracja.
„Inicjatywę przyłączenia się do projektu podjął Zespół Szkół nr 3, który przyjął na siebie rolę lokalnego organizatora imprezy. Poprzez bieg uliczny na dystansie 1963m realizowane są dwa wartościowe cele – upamiętnienie żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Dystans nie jest przypadkowy. Nawiązuje do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego–Józefa Franczaka ,,Lalusia”, który zginął w walce z siłami UB na Lubelszczyźnie w październiku 1963r.”

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz