Niech Twoja szkoła promieniuje dobrocią, kolego - zobaczysz, jaka w niej będzie pogoda. Maria Grzegorzewska.   
Wakacje 2016 rozpoczęte…
minO 9.00 zebraliśmy się na płycie boiska szkolnego na  zakończeniu roku szkolnego. Na uroczystość przybyli  Członek Zarządu Powiatu  p. Krzysztof Nowak, Ks. Grzegorz Banasiak Proboszcz Parafii  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Dyrekcja Szkoły, nauczyciele oraz uczniowie. Były świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody rzeczowe, dyplomy dla uczniów wyróżniających się w nauce. Nie zabrakło oczywiście części artystycznej przygotowanej przez IIITB pod kierunkiem p. M. Michalaka.
Pani Dyrektor Anna Nowicka podziękowała wszystkim za cały rok wytężonej pracy i życzyła udanego wypoczynku. Więcej zdjęć tutaj.
 
III Szkolny Konkurs Matematyczny
minPo raz trzeci w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny pod hasłem: Temu, kto nie zna matematyki, trudno jest spostrzec głębokie piękno przyrody, który skierowany jest do młodzieży kontynuującej naukę w liceum i technikum. Konkurs odbył się 9 czerwca 2016r.
Wyniki przedstawiają się następująco:
KATEGORIA I - dla klas pierwszych liceum i technikum: I miejsce – Napieraj Szymon – klasa ITI, II miejsce - Kłysińska Kinga – klasa ITE/TL, III miejsce – Kurzacz Paulina – klasa ITETL.
KATEGORIA II  - dla klas drugich liceum i technikum: I miejsce – Siwek Bartłomiej – klasa IITP, II miejsce – Olczyk Grzegorz – klasa IITP, III miejsce – Krawczyk Dominik – klasa IITM/TP.
Celem konkursu jest poszerzanie wiadomości i umiejętności matematycznych, popularyzowanie matematyki wśród uczniów. Naszymi działaniami pragniemy rozbudzić pasję uczniów do przedmiotów ścisłych, zdopingować ich do wyciągnięcia wniosku, iż matematyka jest przydatna nie tylko ze względu na obowiązkową maturę, ale także ma zastosowanie w wielu dziedzinach życia zawodowego.

Do wiadomości podała p. K. Musialik

 
Wewnątrzszkolny kurs baristyczny
min_1W dniu 09.06.2016r. uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w wewnątrzszkolnym kursie baristycznym w restauracji „Wenecka”. Pod kierunkiem baristy p. Tomasza Szeląga uczestnicy kursu uczyli się jak przygotowywać i podawać różne rodzaje kawy.Dzięki uprzejmości właścicielki restauracji „Wenecka” amatorzy dobrej kawy ćwiczyli na specjalistycznym urządzeniu – ciśnieniowym ekspresie do kawy. Szkolenie rozpoczęło się wykładem baristy na temat kawy, jej właściwościach, sposobach parzenia i podawania. Po tym wprowadzeniu odbyła się część praktyczna połączona z degustacją przygotowanego własnoręcznie napoju. Na zakończenie pani dyrektor Anna Nowicka oraz prowadzący kurs wręczyli uczniom certyfikaty baristy. W szkoleniu brali udział uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz nauczyciele Anna Wiśnik /organizator szkolenia/, Kamila Bogacz - Bugaj, Lidia Ochocka, Iwona Gloc i Teresa Polis. Dzięki udziałowi w kursie wszyscy uczestnicy przekonali się, że przygotowanie dobrej kawy wymaga sporych umiejętności, bardzo dużo ćwiczeń i jest prawdziwą sztuką. Tutaj fotki z ćwiczeń.

Do wiadomości podała p. L. Ochocka

 
Matematyka bawi i uczy
min_1Nauczyciele matematyki byli organizatorami I TURNIEJU MATEMATYCZNEGO DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH POWIATU KŁOBUCKIEGO pod hasłem: „Matematyka bawi i uczy”, który skierowany jest do młodzieży ze szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Turniej odbył się 31.05.2016r., uczestniczyło w nim sześć trzyosobowych zespołów – reprezentantów klas trzecich gimnazjum: Krzepice, Kłobuck, SPSK Kłobuck, Lipie, Łobodno, Węglowice. Zadania „figielki”, zabawy z zapałkami, zagadki, układanie kostki tao, tangramu, krzyżówki to niektóre z konkurencji z którymi zmagali się uczniowie klas gimnazjalnych. Tutaj więcej zdjęć.

Więcej…

 
Śląskie Centrum Logistyki w Gliwicach
minW maju br. nasi uczniowie po raz pierwszy uczestniczyli w Dniu Otwartym Śląskiego Centrum Logistyki S.A. w Gliwicach. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem spółki oraz działalnością Portu Gliwice jako największego i uniwersalnego portu śródlądowego w Polsce. W trakcie spotkania uczniowie uzyskali dokładne informacje dotyczące spółki, która oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki i transportu elastycznie dopasowane do indywidualnych potrzeb, zapewniając nowatorskie rozwiązania i zarządzanie zaawansowanymi projektami logistycznymi.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Info o szkole
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
im. Jana Kilińskiego
ul. Zamkowa 6 
42-100 KŁOBUCK »» 
tel./fax: 34-3172231; 3173690
adres
BIP
 facebook logo
Profile kształcenia
profile

Klasy LO Nr 1
•politechniczna
•humanistyczna
•strażacka
•ogólnopolicyjna
•biologiczno-chemiczna

Klasy
Technikum Nr 1

•technik budownictwa
•technik ekonomista
•technik informatyk
•technik logistyk
•technik mechanik
-profil CNC
•technik pojazdów
samochodowych
•technik grafiki
i poligrafii cyfrowej
•technik żywienia
i usług
gastronomicznych
•technik usług fryzjerskich

edukacja ogólopolicyjna
lub pożarnicza
w w/w zawodach


Branżowa
Szkoła
I Stopnia Nr 1

•kucharz
•ślusarz
•mechanik pojazdów
samochodowych
•monter zabudowy
i robót
wykończeniowych
w budownictwie

Nasze witryny
Nasze certyfikaty, zrealizowane lub realizowane projekty oraz partnerzy
tit_europdrewbedmojafirma 
sbiPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieżyebssbp 
ssj_tak szk_klasa_tak sasp_tak sus_tak szmarz_tak  przyj_szkola  tramwaj
edukacja_filmowa  comenius_tak  leonardo_tak  scholaris_tak szansa_tak szk_przed_taklap_tak
milosz